Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Vítáme vás na stránkách Instantních astronomických novin. Pro ty, kteří naše stránky navštěvovali už dříve (po tři měsíce tu totiž vycházel magazín, který myšlenku vzniku astronomických novin urychlil), je překvapením snad jen nový název či proměna obsahu. Ostatní nejsou ničím z minula ovlivněni a mohou bez předsudků posuzovat, jak vypadají první astronomické noviny na světě.

Rubriky vlevo napovídají, co v novinách naleznete. Bublinková nápověda (pokud u vašeho prohlížeče funguje) vám prozradí víc než jedno či dvě uvedená slova. Chceme, aby se v našich novinách objevovaly čerstvé a seriózní informace z astronomie a oborů, majících vztah k astronomii (zejména z kosmonautiky, fyziky apod.). Chceme je podávat v takové podobě, aby byly srozumitelné i laickým čtenářům ("laickým" v astronomii, ale jinak vzdělaným v oborech jiných). Zkrátka nemíníme sloužit "pokleslým vědám", ale ani uvádět speciální informace, kterým plně porozumí řekněme desítka našich čtenářů.

Jsme novinami. Jednou z jejich neodmyslitelných vlastností je pravidelnost vycházení. Nová čísla našich Instantních astronomických novin uvidíte vždy v pondělí a ve čtvrtek po 18 hodině, nevylučujeme ani mimořádná čísla při mimořádných astronomických událostech. Noviny vyžadují také interakci se čtenáři. Čekáme na ni a těšíme se na ni (opravdu!). Jsme připraveni vaše zajímavé názory publikovat (byť třeba jen zkráceně), budeme na ně reagovat. Víme dobře, že nejsme nezávislými novinami - závisíme na vás, čtenáři.

Jedním z klíčových problémů každého periodika, ať již tištěného, vysílaného na vlnách éterem či sdělovaného elektronicky, je autorské zázemí. I pro nás je to závažný problém. V současné době Instantní astronomické noviny připravuje kolektiv šesti nadšenců pro tuto věc, kteří se ovšem opírají o spolupráci s dalšími autory, recenzenty a spolupracovníky redakce. Všem zájemcům o užší spolupráci s našimi novinami vzkazujeme: kontaktujte redakci! Zklameme asi jen ty, kteří očekávají dobrý byznys. Tyto noviny jsou (alespoň nyní) zcela nekomerční záležitostí. Nevyplácíme honoráře za příspěvky, neuveřejňujeme reklamu (pozor však: recenzujeme astronomické výrobky všeho druhu!), za redakční práci naši redaktoři ani redakční rada peníze nedostávají.

Naslibovali jsme toho hodně. Držte nám palce, aby se většina našich slibů povedla, aby nám vydržely síly. Účinnější ale bude, když nás podpoříte. Čtěte tyto noviny, reagujte na ně, a budou-li se vám zamlouvat, doporučte je i druhým.

Redakce
09. 10. 1997
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
STS-120: Discovery – přistání online
Jste průměrnými Evropany?
Roseta, Lutetia a Mars
Ideologický výlet do vesmíru
Ohlédnutí za Expedicí
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2020 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691