Poprvé od tragické havárie Columbie přistála posádka Mezinárodní kosmické stanice v kazašské stepi poblíž kosmodromu Bajkonur. Infarktové hodiny hledání modulu však skončily hepyjendem.
Brzo ráno během soboty tohoto víkendu se od ISS odpojil přistávací modul Sojuz, v jehož útrobách se krčila smíšená trojice astronautů Bowersox, Pettit (US) a Budarin (Rusko). Plánovaná trajektorie sestupu byla o něco strmější, než se původně plánovalo. Během přistávacího manévru působilo na posádku přetížení asi 9G místo plánovaných sedmi, ale ani tak nepřekročilo bezpečnou hranici. Mnohem víc zamotalo obsluze v řídícím centru hlavy místo dopadu lodi. Snad vinou silného větru přistál Sojuz o několik stovek kilometrů jihovýchodněji a pozemským týmům trvalo asi dvě hodiny, než loď našli. Z přistávacího modulu však vesele vyskákali všichni kosmonauti v dobrém rozpoložení a hlavně naprosto v pořádku. Poté byli přemístěni do kosmického městečka poblíž Moskvy, kde jejich kosmické dobrodružství definitivně skončilo.

Je jasné, že po únorovém maléru s Columbií všichni s napětím sledovali, zda se vše podaří bez problémů. Nehledě na to, že místo raketoplánu bylo vůbec poprvé použito pro návrat posádky ISS Sojuzu, museli se také američtí kosmonauté vyrovnat s tím, že se přistává nikoli do měkkého (oceán), ale pěkně ,,natvrdo‘‘. Pohodlí prostorného raketoplánu také skýtá možnost přivézt zpět nejen vědecké experimenty, ale i osobní věci obyvatel stanice. Tentokrát se musela posádka spokojit pouze s nejnutnějším minimem věcí, které do Sojuzu pobrala (kartáček na zuby, etc.) Na ISS tak zůstala valná část jejich osobních věcí, které pomáhaly posádce překonat prodlouženou misi na orbitu (například Pettitova didgeridoo, na kterou dul během živých přenosů).
I když specialisté NASA byli na místě připraveni s nejmodernějším vybavením a kompletním lékařským týmem, nebylo naštěstí potřeba nic měnit na plánech Ruské kosmické agentury, pod jejíž taktovkou se přistání (za asistence NASA pochopitelně) odehrávalo. Experiment se vydařil, posádka je v bezpečí doma a těší se na slíbené stejky. Pokud se neobnoví lety raketoplánů, bude se pomocí Sojuzů přistávat i nadále. Kéž by to bylo pokaždé alespoň podobně bezproblémové.