Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Rádio IAN: Vladimír Remek a jeho hosté

Zlaté hvězdy na hrudích, ruština v plném proudu, spousta lidí, v předsálí připraveno šampaňské a jídlo na rautových stolech...

Další sjezd KSČ? Nikoliv, ačkoliv atmosféra jednoho setkání tomu nasvědčovala, šlo jen o velmi zajímavé a očekávané oslavování výročí letu prvního československého kosmonauta do vesmíru.

Ilustrační foto...

Abych byl přesný, jednalo se o setkání s Vladimírem Remkem a jeho hosty v den 25. výročí Remkova návratu na Zem.

Kdo se těšil na nostalgické sovětské vzpomínání, šeredně se mýlil, kdo čekal opěvování sovětské kosmonautiky, nedočkal se (no… pozn. redakce), v neposlední řadě kdo nepřišel, může litovat.

O námořnících se říká, že jsou to morousi a jinak nepřístupní lidé, co se říká o kosmonautech, to nevím, ale asi každý, kdo na setkání byl, tak mohl na vlastní oči, uši nebo i dotek poznat, že jsou to taky jenom lidé. Živí, veselí, filozofičtí, humorní... a ukecaní.

Litujete snad, že taky nejste kosmonautem?

Ilustrační foto...

Alex Gubarev krásně řekl, že být sovětským kosmonautem není jen být hrdinou Sovětského svazu, ale taky člověkem, který potřebuje jít na záchod - a to je možná jeden z nejtěžších experimentů ve vesmíru.

Avšak poslechněte si to vše sami a v klidu, zde jsou k dispozici empétrojkoví Gubarev, Sevasťjanov, Tokarev, Bella, Remek, Pelčák, Sokolov, Liberzon a Grygar.

Zvukový záznam přednášky přikládáme ve formátu MP3, jako jeden velký (100 MB) zip soubor (někteří z vás mají se stahováním MP3 problémy…). Na pořízení a digitalizaci záznamu se podílel Jiří Dušek a Milan Wudia. Pokud si budete přát záznam poslechnout v lepší kvalitě, můžete si stáhnout větší MP3 soubory z adresy kosmonauti.hvezdarna.cz, kde také najdete fotografie ve velkém rozlišení pro případné použití k tisku.

lifelike

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Záhada v galaktickém měřítku
Ilustrační foto...
Roční statistika projektu HOP
Ilustrační foto...
Rádio IAN: Astronomie na počátku 21. století
Ilustrační foto...
Instantní galerie 20 – to nejlepší z MRO I
Ilustrační foto...
Instantní galerie 36 – planetární mlhoviny o
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691