Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Jak mě honily fotony aneb Fotovíkend

Usedám ve velkém planetáriu a zahajuji lov fotonů. No zahajuji, účastním se zahájení velkého a prvního fotovíkendu na brněnské hvězdárně.

Ilustrační foto...Přichází hlavní protagonista, profesor Miroslav Druckmüller, zkušený to matador v oblasti lovu a krocení fotonů s třicetiletými zkušenostmi. Proti němu sedím já, amatér nejen astronomické fotografie.

První ,,ulovené‘‘ fotony se objevují na stěnách kopule planetária v autorském pořadu ,,Na lovu fotonů’‘, předzvěstí programu následujícího víkendu. Zjednodušený obsah avšak v ne tak jednoduché úpravě se mi líbí a ,,nažhavuje’’ moje očekávání podrobnějšího.

Sobotní ráno je poněkud pošmourné nejen svým počasím. Dozvídám o tom, že můj černobílý film je pro astronomickou fotografii sice vhodný, ale ne k tomu, k čemu ho používám, citlivý a drahý barevný film v mé poličce je díky Schwarzschildovu jevu a dlouhým expozicím rovnocenný filmům méně citlivým (a hlavně o poznání levnějších), byť je nadupán T - krystaly a dir komponentami, že focení oblohy je velmi obtížné, neboť si do záběru vyrábíme i ,,umělé’’ fotony městským a pouličním osvětlením, takže fotky šumí.

Začínám mít dojem, že fotony spíš pronásledují mě, než já je lovím.

Avšak na duchu neklesám, je tu přeci ještě neděle...

...která mě odrazuje od koupě mnou vybraného ,,suprového‘‘ scaneru, zoom-objektivu a montáže, ukazuje, že oko má lepší software na zpracování mrštných fotonů než já na svém počítači.

Tak a to je konec nadějného fotografa...

Ilustrační foto...

Ne, naopak, díky těmto třem dnům jsem de facto o třicet let zkušeností a laborování v oblasti fotografie dál, neboť už vím, jak lákat fotony a na který film, jak digitalizovat obraz, jak filtrovat záškodnické světlo a skládat obrázky, jaký scaner či software pro úpravu obrázků použít.

A takto vybaven, já Fotorambo, jdu odhodlaně vstříc těm malým potvůrkám s velkou rychlostí, mně neuniknete!!!

Děkuji vám, pane profesore, i všem, kdo se na tomto výše zmíněném posunu podíleli.

lifelike

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Jsou astronomové i na Moravě a ve Slezsku?
Ilustrační foto...
Přistáli lidé na Měsíci?
Ilustrační foto...
Rádio IAN: Fotonů jako šafránu -- díl druhý
Ilustrační foto...
STS-120: Discovery – přistání online
Ilustrační foto...
Příliš horká superzemě COROT-Exo-7b
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691