Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Astronomické fórum otevírá své brány!

Komety krásně září, planetky nám lítají okolo hlavy, astronomické noviny vycházejí, tak co nám ještě chybí? No přece Astronomické diskuzní fórum!

Ilustrační foto...Předpokládám, že každý z vás již někdy navštívil na internetu nějaké auditorium, diskuzní fórum, on-line poradnu, apod. A možná vás přitom stejně jako mě napadla otázka, proč vlastně u nás není žádné podobné místo se zaměřením pouze na astronomii. Místo, kde by si mohli ti, kteří propadli kouzlu noční i denní oblohy, vyměňovat své zkušenosti, chlubit se pozorovatelskými úspěchy, diskutovat o všem spojeném s astronomií nebo třeba požádat o radu. Dosud jediným světlým bodem v tomto ohledu byla e-mailová konference čtenářů IAN, která už více než rok úspěšně funguje v rámci těchto astronomických novin. Vzhledem k charakteru komunikace (e-mail) jsou ovšem její možnosti z mnoha ohledů výrazně omezené. A proto nyní přichází Astronomické fórum -- astroforum.shodam.net.

Myslím, že by bylo zbytečné zde popisovat, jak takové diskuzní fórum vypadá a funguje, protože to ostatně uvidíte sami. Snad jen tedy něco z toho, co vám Astronomické fórum po registraci a přihlášení nabízí.

Především je to možnost vést velmi přehledně diskuzi na mnoho témat zároveň, dále tu je funkce vyhledávání ve všech příspěvcích, vkládání známých "smajlíků", obrázků, odkazů, atd. Kromě toho má toto fórum ještě zvláštní funkci, pomocí které je možné vytvářet a vkládat do diskuze otázky pro hlasování (ankety). Třešničkou na dortu je pak vlastní interní pošta. A to už vůbec nemluvím například o možnosti vytvářet uzavřené diskuzní skupiny.

Ale ani ten nejlepší software sám o sobě nestačí. Záleží totiž jen na vás, příznivcích astronomie, zda se chopíte této příležitosti a učiníte z Astronomického fóra pravé diskuzní centrum kypící životem, zdroj zábavy i informací.

Jan Zábranský

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Čtyři jména Venuše
Ilustrační foto...
Alfa vybaluje zásoby
Ilustrační foto...
Návod na použití vesmíru IX
Ilustrační foto...
Instantní pozorovatelna 60
Ilustrační foto...
Arcturus
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691