Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Kongres IAC bude hostit Praha

Zástupci České kosmické kanceláře a Mezinárodní astronautické federace (IAF) podepsali předběžnou smlouvu o konání 61. ročníku Mezinárodního astronautického kongresu v Praze v roce 2010. Podpis proběhl v skotském Glasgow během 59. ročníku Mezinárodního astronautického kongresu (IAC), který se konal na začátku října 2008.

Česká republika po více než 30 letech opět uvítá 2000 špičkových vědců z celého světa. Poslední Mezinárodní astronautický kongres v Praze proběhl v roce 1977, uvádí k pořadatelství Doc. Ing. Jan Kolář, CSc., ředitel České kosmické kanceláře (CSO), a dodává: Díky kongresu se Praha a s ní i celá Česká republika stane v roce 2010 centrem světové kosmonautiky. Máme šanci prezentovat se jako perspektivní destinace pro kosmonautický průmysl s dokonalou kongresovou infrastrukturou.

K podpisu smlouvy došlo přímo ve stánku České kosmické kanceláře, na kterém v Glasgow propagovala možnosti českého průmyslu v oboru kosmonautiky, především v souvislosti s plánovaným vstupem ČR do Evropské kosmické agentury (ESA) do konce tohoto roku.

Ilustrační foto...
Obr.:

Návštěvnost na stánku byla velká a návštěvníky z řad vystavovatelů i účastníků kongresu zajímaly české kosmické aktivity. Velmi často oceňovali náš vstup do ESA a ve velké většině projevovali zájem o účast na pražském kongresu, říká o prezentaci v Glasgow Kolář.

Návštěvníky byly vysoce hodnoceny projektové aktivity českých institucí a firem v rámci projektů PECS (Plan for European Cooperating States). Aktivní zájem o spolupráci s českými firmami a institucemi projevila především konsorcia firem z Portugalska, Belgie a Anglie. Pozitivní odezvu zaznamenala i nabídka možné spolupráce v oblasti malých satelitů. Zájem byl také o kontakty s českým studentským tým czCube.

Stánek CSO navštívilo více než 250 návštěvníků, se stovkou z nich si zástupci CSO vyměnili kontakty a uskutečnili přes padesát užitečných osobních rozhovorů. Ke snadnému navazování nových kontaktů dopomohly i dvakrát pořádané odpolední „Happy Hours“, kdy atmosféru zpříjemnilo čepované české pivo.

Ilustrační foto...
Obr.:

Česká kosmická kancelář, o.p.s. (Czech Space Office – CSO) je ústředním kontaktním místem pro koordinaci kosmických aktivit v České republice. Poskytuje českým zájemcům informace o mezinárodních kosmonautických programech, o možnostech o se do nich aktivně zapojit, podporu a poradenství při přípravě projektových návrhů. CSO současně i CSO je vstupním místem pro mezinárodní profesní organizace působících v oblasti kosmonautiky, které zde získávají informace o kosmických aktivitách v České republice. CSO jim poskytuje údaje o možných partnerech mezi českými výzkumnými institucemi a komerčními podniky v různých oborech, které mají zájem a kapacity zapojit se do kosmických programů.

CSO je také českou kontaktní organizací pro spolupráci s ESA (Evropská kosmická agentura) a provádění příslušných dohod uzavřených s touto agenturou. Kancelář zastupuje Českou republiku v Mezinárodní astronautické federaci (IAF a dalších evropských odborných a poradních orgánech). Vede také registr českých umělých objektů vypuštěných do kosmu. Internetové stránky: www.czechspace.cz

Mezinárodní astronautický kongres (IAC) pořádá každoročně Mezinárodní astronautická federace (IAF), která má 1200 členů ze 77 zemí světa, společně s Mezinárodní akademií astronautiky (IAA) a Mezinárodním institutem vesmírného práva (IISL). Hostitelským státem je vždy země jednoho ze členů IAF. Kongresu se obvykle účastní 1500 – 2000 účastníků a na výstavních plochách s rozlohou až 2000 m2 je prezentován především kosmický výzkum a související průmysl. Témata technických sekcí jsou velmi pestrá a sahají od psychologie chování ve vesmíru, přes gravitaci a základní fyziku, průzkum vesmíru a možnosti přežití v něm, až po malé satelity, struktury, pohony, dynamiku, či robotická vozidla. V roce 2010 bude 61. Mezinárodní astronautický kongres hostit Praha.

Internetové stránky IAF: http://www.iafastro.org

Internetové stránky pražského kongresu: http://www.iac2010.cz/

redakce

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Astrologové, ufologové a jiní šarlatáni I
Ilustrační foto...
Jedno zimní odpoledne na Marsu
Ilustrační foto...
Valašské Mikro
Ilustrační foto...
Vyhledávací mapka pro kometu C/2004 Q2 (Machholz
Ilustrační foto...
Ernesto a John
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691