Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Letenky na Mars

Od začátku nového školního roku nabízí Český rozhlas 2 Praha v pořadu DOMINO dětem od 10 do 17 let zajímavou akci, na jejímž konci ti nejúspěšnější prožijí výcvik v Evropském vesmírném centru a simulovaný let do vesmíru. Expedice Mars 2008. Přihlášku do EXPEDICE MARS 2008 najdou zájemci na webových stránkách s adresou http://mars.zde.cz.

Není tam pouze přihláška, ale i vstupní test, charakteristika pěti odborností, ze kterých si musí děti vybrat a hlavně rady a informace pro ty, kteří se rozhodnou něco se o vesmíru a Marsu dozvědět, říká Slávek Hrzal z občanského sdružení Dětská tisková agentura, které společně s pořadem Domino Českého rozhlasu 2 Praha Expedici Mars připravilo a organizuje. Děti si mohou vybrat z těchto pěti odborností: 1. palubní inženýr a počítačový expert, 2. palubní lékař a psycholog, 3. letec biolog a palubní trenér, 4. letec architekt a geolog a poslední 5. letec dokumentarista.

Ilustrační foto...
Obr.: Logo

Základním předpokladem, jak získat letenku do vesmíru je vyplnit přihlášku a vstupní test. V dalším kole budou zájemci zpracovávat projekt na základě vybrané odbornosti. Následuje semifinále v brněnském planetáriu a finále v Evropském vesmírném centru v Belgii. Výcvik a simulovaný let je naplánován na vánoční prázdniny, od 26. do 30. prosince 2008. Dětská vesmírná posádka bude mezinárodní, společně s našimi dětmi projdou výcvikem i děti ze Slovenska.

Protože se simulovaný let do vesmíru uskuteční těsně před Českým předsednictvím v Evropské unii, pošlou děti-astronauti představitelům EU poselství, ke kterému se vzkazem mohou připojit i všechny ostatní děti. Formulář naleznete od listopadu na webových stránkách http://mars.zde.cz, doplňuje Slávek Hrzal.

Záštitu nad Expedicí Mars 2008 převzal generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, patronem expedice je europoslanec a kosmonaut Vladimír Remek. Expedice Mars 2008 je součástí Světového týdne kosmonautiky. Expedice Mars je součástí kampaně Evropa mladýma očima.

redakce

| Zdroj: http://mars.zde.cz IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Týden s Vesmírem
Ilustrační foto...
Tři vteřiny a dost
Ilustrační foto...
Přípravy lodi Orion úspěšně pokračují
Ilustrační foto...
Zemní pyramidy
Ilustrační foto...
3D nejen v IMAXu?
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2021 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691