Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Letenky na Mars

Od začátku nového školního roku nabízí Český rozhlas 2 Praha v pořadu DOMINO dětem od 10 do 17 let zajímavou akci, na jejímž konci ti nejúspěšnější prožijí výcvik v Evropském vesmírném centru a simulovaný let do vesmíru. Expedice Mars 2008. Přihlášku do EXPEDICE MARS 2008 najdou zájemci na webových stránkách s adresou http://mars.zde.cz.

Není tam pouze přihláška, ale i vstupní test, charakteristika pěti odborností, ze kterých si musí děti vybrat a hlavně rady a informace pro ty, kteří se rozhodnou něco se o vesmíru a Marsu dozvědět, říká Slávek Hrzal z občanského sdružení Dětská tisková agentura, které společně s pořadem Domino Českého rozhlasu 2 Praha Expedici Mars připravilo a organizuje. Děti si mohou vybrat z těchto pěti odborností: 1. palubní inženýr a počítačový expert, 2. palubní lékař a psycholog, 3. letec biolog a palubní trenér, 4. letec architekt a geolog a poslední 5. letec dokumentarista.

Ilustrační foto...
Obr.: Logo

Základním předpokladem, jak získat letenku do vesmíru je vyplnit přihlášku a vstupní test. V dalším kole budou zájemci zpracovávat projekt na základě vybrané odbornosti. Následuje semifinále v brněnském planetáriu a finále v Evropském vesmírném centru v Belgii. Výcvik a simulovaný let je naplánován na vánoční prázdniny, od 26. do 30. prosince 2008. Dětská vesmírná posádka bude mezinárodní, společně s našimi dětmi projdou výcvikem i děti ze Slovenska.

Protože se simulovaný let do vesmíru uskuteční těsně před Českým předsednictvím v Evropské unii, pošlou děti-astronauti představitelům EU poselství, ke kterému se vzkazem mohou připojit i všechny ostatní děti. Formulář naleznete od listopadu na webových stránkách http://mars.zde.cz, doplňuje Slávek Hrzal.

Záštitu nad Expedicí Mars 2008 převzal generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, patronem expedice je europoslanec a kosmonaut Vladimír Remek. Expedice Mars 2008 je součástí Světového týdne kosmonautiky. Expedice Mars je součástí kampaně Evropa mladýma očima.

redakce

| Zdroj: http://mars.zde.cz IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Co se stalo před 13 000 lety nad Severní Ameriko
Ilustrační foto...
Galaxie M 51
Ilustrační foto...
Kam za kosmonautikou v květnu?
Ilustrační foto...
Messenger u Venuše
Ilustrační foto...
Mikuláš Koperník (1473 – 1543)
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691