Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Kam za astronomií a kosmonautikou v červenci

Přinášíme vám přehled zajímavých akcí v astronomii a kosmonautice v nadcházejícím měsíci.

Hvězdárna Úpice

Otevírací doba

  • Pozorování noční oblohy s výkladem a doprovodným programem: každou středua pátek od 22 do 24 hodin (začátek programu ve 22 hodin).
  • pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny a meteorologické stanice: v sobotuod 10 do 12 hodin, v neděli od 13 do 15 hodin.

Pozorování objektů noční oblohy a Slunce lze uskutečnit jen za jasného počasí.

Web: www.obsupice.czHvězdárna Vsetín

Otevírací doba

Astronomická pozorování pro veřejnost se na vsetínské hvězdárně konají ve večerních hodinách zabezmračné oblohy a to v úterý a pátek. V měsíci červnu je pozorování od 22:00 do 23:30 SELČ. V pracovních dnech probíhají za příznivých podmínek od 9:00 do 15:00 pozorování Slunce a slunečních skvrn. Ve stejnou dobu jsou pro veřejnost pořádány exkurze na hvězdárně – prohlídka kopule a přístrojového vybavení, či prohlídka meteorologické stanice v areálu hvězdárny.

Akce

Dne 6. července 2007 můžete být na Hvězdárně Vsetín svědky zajímavého experimentu. Za příznivého počasí se v areálu hvězdárny od 21:30 uskuteční přednáška pod širým nebem, která bude věnována zajímavostem letní oblohy a ponese název Obloha jako na dlani.

Program v pdf: ke stažení zde.


Web: www.hvezdarna-vsetin.inext.czHvězdárna ve Valašském Meziříčí

Otevírací doba

Hvězdárna je v červenci otevřena od pondělí do pátek od 21:00.

Web: www.astrovm.cz/index1.phpHvězdárna v Prostějově

Otevírací doba

  • POZOROVÁNÍ SLUNCE se konají každé pracovní pondělí a čtvrtek od 15. 00 do 16. 00 hodin.
  • VEČERNÍ A NOČNÍ POZOROVÁNÍ HVĚZDNÉ OBLOHY DALEKOHLEDY se konají každé pracovní pondělí a čtvrtek od 22. 30 do 23. 30 hodin.

Výstavy

  • HVĚZDNÝ VESMÍR
  • SLUNCE – HVĚZDA ŽIVOTA A SMRTI.

Program v doc na červenec a srpen: ke stažení zde.


Web: www.hvezdarnapv.czHvězdárna a planetárium České Budějovice a Observatoř na Kleti

Otevírací doba

Pondělí až pátek od 9 do 15 hodin.

Pozorování u dalekohledu: Za jasného počasí lze v kopuli pozorovat Slunce ve dnech 2., 3., 4., 9. a 10. července a 20. – 31. srpna 2007 od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hodin. Večerní pozorování se nekoná pro nepříznivé pozorovací podmínky.

Upozornění: O státních svátcích 5. a 6. července a z důvodu nutných oprav v době od 11. července do 19. srpna 2007 bude Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích pro veřejnost uzavřena! Děkujeme za pochopení. Netýká se pobočky na Kleti!

Hvězdárna Kleť: Hvězdárna na Kleti je v červenci a srpnu pro veřejnost otevřena od úterý do neděle. PROHLÍDKY s průvodcem v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30 hodin. Pozorování Slunce i dalších nebeských těles (za jasného počasí), prohlídka dalekohledů, astronomická výstava „Z KLETI DO VESMÍRU“, seznámení s výzkumným programem observatoře.

Výstavy

JIHOČESKÝ VESMÍR – aneb planetky a komety z jihu Čech. Výstava je věnovaná jubilejnímu roku hvězdárny 1937 – 2007.

Program v doc na červenec a srpen: ke stažení zde.


Web: www.hvezdarnaCB.czHaPMH Žiar nad Hronom

Otevírací doba

Pre verejnosť máme otvorené každý piatok. Výnimkou sú štátne sviatky a technické odstávky nášho zariadenia, ktorých prípadná realizácia je uverejňovaná na tejto stránke. Kvôli pozorovaniu nočnej oblohy je nutné otváracie hodiny prispôsobovať v priebehu roka sa meniacej dobe súmraku. Počas mesiacov apríl až september začíname o 20:00, od októbra do marca o 18:00.

2. - 15.7. bude planetárium ZATVORENÉ pre pravidelnú technickú kontrolu a údržbu !!!Za pochopenie Ďakujeme.

Web: www.planetarium.sk/Hvězdárna a radioklub lázeňského města Karlovy Vary

Otevírací doba

Každou sobotu ve 20:30 hodin - Xaverius a Měsíc -Pohádkové pozorování večerní oblohy určené nejmenším, tedy dětem od 5 do 9 let s rodiči.Program je zaměřen na pohádkovou mytologii souhvězdí vhodnou právě pro tuto věkovou kategorii. Návštěvníkům doporučujeme přijít hlavně v období od 1.7. do 3.7. nebo od 28.7. do 1.8., kdy je na obloze Měsíc, pro děti vhodný objekt k pozorování dalekohledem.

Každé pondělí, středu, pátek a sobotuve 22:00 hodin - Na křídlech Labutě a orla - Pozorování noční oblohy pro dospělé a děti od 9 let. Program je zaměřen na odbornější seznámení s objekty noční oblohy. Doporučené období pro návštěvu hvězdárny s dětmi je v době, kdy na obloze nesvítí Měsíc, tedy v době od 10.7. do 20.7. a od 8.8. do 18.8. nebo kdy lze pozorovat Měsíc kolem poslední čtvrti od 7.7. do 9.7. a od 5.8. do 7.8. Nejhorší pozorovací podmínky nastávají od 1.7. do 7.7. a od 1.8. do 5.8.

Hvězdárna také během prázdnin pořádá astronomické tábory.

Podrobný program je k dispozici zde

Web: www.astropatrola.czHvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně

Otevírací doba

Hvězdárna je v červenci otevřena od středy do soboty od 17 hodina na pozorování Slunce a od 21:30 na pozorování noční oblohy. Planetárium je otevřené ve středu a v pátek od 18 hodin (pořad pro děti) a od 20 hodin (pořad pro dospělé) a ve čtvrtek od 10 hodin (pořad pro děti).

Podrobný program je k dispozici zde

Web: www.hvezdarna.czHvězdárna a planetárium Johanna Palisy v Ostravě-Porubě

Otevírací doba

Hvězdárna je v červenci otevřena ve středu a v sobotu od 21:30 do 23:30 hod. Planetárium uvádí pořad ve středu od 16 a 18 hodin a v sobotu navíc od 14 hodin.

Od 23. července do 31. srpna 2007 jsou hvězdárna a planetárium uzavřeny.

Podrobný program je k dispozici zde

Web: http://planetarium.vsb.cz/


Pokud není vaše instituce v rubrice zařazena a přesto máte zájem o zveřejňování svého programu na tomto místě, napište na kubala(zavináč)ian.cz. Článek vychází vždy v předposlední den v měsíci, proto je nutné poslat program včas!

redakce

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Příběh nesmrtelných poutníků -- díl první
Ilustrační foto...
Raketoplán je v pořádku, může domů ve čtvrt
Ilustrační foto...
Jak by nás viděli mimozemšťané?
Ilustrační foto...
První úlovky družice AIM
Ilustrační foto...
Recenze: Rudá planeta
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691