Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Kam za kosmonautikou v květnu?

Duben máme za sebou. Kam ale vyrazit v květnu za kosmonautikou? Míst u nás pro tento účel je málo, ale přesto některá jsou. Pojďme se tedy podívat na průlet kosmo akcí u nás v květnu.

Kosmos-news party

Je největší sraz zájemců o kosmonautiku ve Střední Evropě. Letošní je k tomu ještě korunován avizovanou přítomností dvou kosmonautů z programu Interkosmos a to Vladimíra Remka a Miroslava Hermaszewského. Na programu je každoročně řada kosmonautických přednášek a diskuzí. Místo konání je velmi příjemný hotel Technik v Bohdanči u Pardubic. Pozor ! Účast je nutno předem nahlásit, protože počet míst je omezen kapacitou přednáškové místnosti a hotelu. Více informací naleznete na webu akce.

Ilustrační foto...
Obr.: Ilustrační fotografie KNP (vlevo nahoře: Vladimír Remek; vpravo nahoře Julius Cacka a Sigmund Jahn; dole vlevo: Mgr. Antonín Vítek a pravo dole: Miroslav Káňa.

Tradiční setkání KK v Planetáriu

Minule jsem již informoval o akci KK v pražském Planetáriu. Každý poslední čtvrtek v měsíci se koná dvouhodinové setkání se třemi přednáškami a diskuzí. Jako přednášejícího můžete slyšet Radka Valkoviče, Lubora Lejčka, Petra Desorta nebo třeba i mě :-) a řadu dalších. Předběžný program pro květen ještě není uzavřen. Včas bude oznámen na webu KK . A ještě informace na závěr. Přednášku si může přichystat každý. Stačí se jen domluvit s pořadateli. Příspěvek by měl mít délku zhruba od 20 do 45 minut a tématem je samozřejmě kosmonautika.

Kosmonautická kronika

15. května bude v pražském Planetáriu další díl Kosmonautické kroniky. Tentokráte je tématem snaha mnoha zemí vypustit družici a přednášejícími budou Ing. Marcel Grün, Mgr. Jiří Kroulík a Ing. František Kantor. Přednáška se koná vždy od 18:OO v sále Starvid.

Astronomicko-kosmonautická setkání v ČVUT

Již minulý měsíc jsem informoval o astronomicko-kosmonautických setkání v rámci ČVUT (v režii M. Václavíka). V květnu se bude konat také, avšak přesný čas a téma přednášky dosud není známo. Proto doporučuji sledovat webové stránky setkání.

Jak se staví rakety

Na Vsetínské hvězdárně se uskuteční 1. června od 18:00 přednáška na téma „Historie OKB-1“. Přednášejícím bude opět Michal Václavík. I přesto, že akce připadá na měsíc červen, jsem ji zařadil. Více informací a abstrakt přednášky si můžete přečíst na webových stránkách hvězdárny.

Poznámka: Pokud narazíte na jakoukoliv další přednášku o kosmonautice – dejte vědět. Po zpracování informace bude přidána do tohoto periodika. Vzhledem k četnosti hvězdáren je velmi složité informovat o všech akcích a to i přesto, že jich moc není.

Od příštího dílu navíc zařadíme také pozvánky na astronomické akce. Vyzýváme proto všechny hvězdárny, planetária a další astronomické společnosti a organizace, které mají zájem upozornit na svůj program, aby napsali vždy nejpozději do posledního dne v měsíci své typy na kubala(zavináč)ian.cz.

Michal Polák

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
První eurofota Venuše
Ilustrační foto...
Šen-čou nad námi!
Ilustrační foto...
Skloňováni názvů planet a úřadů
Ilustrační foto...
Odkud létají raketoplány...
Ilustrační foto...
STS-116: Discovery – návrat domů online
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691