Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Instantní pozorovatelna 51

Uplynulý měsíc byl na fotografické náměty velice plodný. Minule jsme vám přinesli vaši fotogalerii ze zatmění Měsíce, tentokrát vám přinášíme zbylé fotografie. Vévodí jim zákryt Saturna Měsícem.

Dovolil jsem si Vám poslat pár fotek které jsem včera pořídil mezi (a některé i skrze) mraky.Je mi jasné že to není žádná sláva,ale když vezmu v potaz své vybavení, podmínky a hlavně to že se jedná o mé asi tak třetí focení tak já jsem se sebou spokojen a mám chuť se o to s Vámi podělit. Foceno přes GS 280 (zrcadlo 114mm ohnisko 900), fotoaparát NIKON COOPIX 4500.

S pozdravem Vondra Ondřej

Ilustrační foto...

Dobrý den, posílám snímek zákrytu Saturnu Měsícem. Pořízeno Canonem EOS 300D a teleobjektivem 500mm v Praze ve 03:35:30.

Jiří Los

Ilustrační foto...

Vážená redakce IAN,

zasílám vám fotografie z pátečního zákrytu Saturnu Měsícem. Foceno v obci Zlechov což je blízko Uherského Hradiště za ne příliš pěkného počasí. Měsíc byl zakryt v oparu a často zacházel za mraky. Vidět byl jen samotný vstup výstup Saturnu už nebyl pro nepřízeň počasí nepozorovatelný. Fotografie jsou pořízeny za 6mm okulárem 15cm dalekohledu Sky-Watcher SK P15075EQ3-2.

S pozdravem Richard Klofáč

www.c-box.cz/richard.uhu

Ilustrační foto...
Ilustrační foto...

Posílám snímek Saturnu těsně před zákrytem Měsícem. Newton 178/890 + Paracorr, Canonm EOS 300D, 100 ISO, 1/30s.

Milan Antoš

Ilustrační foto...

Ahoj,

vynikající podmínky byly v neděli večer, kdy byl na obloze Měsíc starý jen 24,5 hodiny. Povedly se mi i nějaké fotky, tak vám dvě posílám, podrobněji se rozepisuji a větší verze mám na webu.

Martin Gembec

Ilustrační foto...
Ilustrační foto...

Dobrý den,

posílám teda pozdrav ze severu, konkrétně z města Lulea na severu Švédska (u moře).Jsem tu už druhým rokem, vaše Inastronoviny čtu pravidelně a rád.Astronomie mně baví, bohužel v zimě je tu na pozorování velká zima,v létě tu zase není tma :-( To je pak těžké....Ale bydlíme na okraji města, takže je tu celkem prima tma a hvězdy jsou krásně vidět.

Jako zajímavý úkaz je tu pohyb Měsíce, někdy tu několik dní vůbec nezapadnea naopak někdy zase několik dní vůbec nevyjde. No a polární záře, to je fantazie...

Hodně se tu věnuji fotografování, na svých stránkách mám docela dost fotek odsud i z jiných míst.

S pozdravem

ing. Lubomír Novotný

info@nohme.cz

www.nohme.cz

www.nohme.eu

Ilustrační foto...

Ahoj můj nejoblíbenější servere,

dnes odpoledne se na Prahu snesl lehký deštík.Co však následovalo po něm, mne velmi překvapilo - na obloze se objevily jakési zvláštní útvary,které nejvíc připomínaly zvětšenou kapku deště, nebo žárovku :-) Tyto útvary jsem již viděl (na fotografiích IAN.cz) avšak nevím jak se jmenují.

Když jsem tedy viděl co se na nebi děje, popadl jsem první věc co uměla fotit a střelil jsem pár snímků.Bohužel jsem u sebe neměl nic lepšího než megapixelový mobil (Siemens CX75),a podle toho ty fotografie vypadají. Vzhledem k tomu, že se útvar během cca 15 minut ztratil, nebyla ani jiná možnost.

Všechny fotografie byly pořízeny z pražských Modřan.Jedna jejich skupina byla ve výšce přibližně 70 stupňů v jižním směrua druhá nad horizontem, v asi 20-30 stupních.

Děkuji mnohokrát, Váš Adam Káva.

Poznámka redakce: Jedná se o oblaky typu cumulonimbus mamma a svědčí o rozpadu bouřky. O různých zvláštnostech bouřkového mraku - cummulonimbu se dozvíte například ZDE. Problematiku CB mamma detailněji řeší například TENTO článek.

Ilustrační foto...
Ilustrační foto...

Své fotografie mužete posílat na pozorovani(zavinač)IAN.cz. Uvítáme rovněž fotografie do seriálu O svícení, ty pro změnu na tma(zavináč)IAN.cz

Minulé díly Instantní pozorovatelny

Jan Kondziolka

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Pozdrav od Eugena Cernana
Ilustrační foto...
Instantní pozorovatelna 100
Ilustrační foto...
Planeta Země II
Ilustrační foto...
LEONIDY JSOU TADY!
Ilustrační foto...
Stručně z kosmonautiky XXIV
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691