Halové komplexy širokoúhlým objektivem Tokina.
Zhruba před třemi měsíci jsem zakoupil širokoúhlý objektiv Tokina AT-X 124. Protože jsem si pořídil objektiv z důvodu focení halových jevů, níže jsem připravil několik fotek komplexů s vysvětlením druhu jednotlivých hal a druhem krystalů jenž zapříčinil samotný jev.
14.8.06 - Halový komplex na pyramidálních krystalcích - 9°, 18°, 20°, 23°, 24°?, 35° hala a po bocích hal 9° a 20° horní dotykové oblouky. Snímek je složený z 29. snímků pomocí programu Registar. Na této adrese naleznete typ pyramidálního krystalu s poměrem 0,3/1,0/0,3 který vytvořil tento komplex.

19.8.06 - Halový komplex na destičkách a sloupcích - 22° halo, parhelia, horní dotykový oblouk a cirkumzenitální oblouk. Koncem měsíce jsem si vychutnal ještě jeden cirkumzenitál.

16.9.06 - Halové jevy na rotujících destičkách - parhelium, parhelický kruh, horní, dolní a cirkulární Lowitzův oblouk. Snímek složený z 18. snímků. Zvýrazněný snímek s vysvětlením Lowitzových oblouků na této adrese.

12.10.06 - Halové jevy na destičkách s menším podílem sloupků - 22° halo, parhelia, horní dotykový oblouk a cirkumzenitální oblouk. V tentýž den pozorovala v Praze Šárka Kosová velmi vzácný Trickerův oblouk.

30.10.06 - 22° halo u Měsíce na sloupcích s velmi malým podílem pyramidálních krystalů. Na moment se totiž ukázaly fragmenty 9° hala. Snímek z tohoto dne u Měsíce, Parryho a Lowitzův ve Francii.

31.10.06 - Halový komplex u Měsíce na destičkách, sloupcích a pyramidálních krystalech - 22° halo, parhelia, horní dotykový oblouk, cirkumzenitální oblouk, supralaterární oblouk a 9° halo. Snímek složen z 19. snímků. Snímek cirkumzenitálu u Slunce od Milana Černého z téhož dne.

7.11.06 - Halové jevy u Měsíce na sloupcích s malým poměrem pyramidálních krystalů - 22° halo, horní a dolní dotykový oblouk, 9° halo. Snímek je složen z 8. snímků. Do třetice jsem během jedné lunace měl 9° halo a nafotil svůjnejjasnější dotykový oblouk. ZDE naleznete snímky Parryho oblouku z tehož dne od Lukáše Košárka.

11.11.06 - Halový komplex na destičkách a sloupcích- 22° halo, parhelia, horní dotykový oblouk, cirkumzenitální oblouk, supralaterární oblouk a parhelický kruh. Foto cirrostratových oblak z družice NOAA na kterých se vytvořily tyto jevy.