Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Brněnský den inovací

Součást experimentální kosmické družice Phase 3E, která vznikla na brněnském Vysokém učení technickém bude k vidění na výstavě ,,Vynálezy a inovace na jižní Moravě'', která se koná od 2. do 20. října v Aule Q Faulty strojního inženýrství VUT.

Po vypuštění v roce 2007 se bude satelit P3E pohybovat na vysoké eliptické dráze se sklonem 60 stupňů a výškou v apogeu 47 tisíc km. Hlavním posláním projektu je ověřit povelování a vytyčení trasy za extrémních podmínek, tj. ověření vyvinuté technologie pro následující misi P5A k Marsu.

Ilustrační foto...

Jih Moravy určitě není popelkou mezi regiony bohatými na vynálezy a zajímavé výzkumné projekty. Na výstavě budou k vidění inovace a vynálezy, které se zrodily na brněnských vysokých školách a ve firmách umístěných v Technologickém inkubátoru VUT. Návštěvníci tak uvidí například převratný rotační spalovací motor, bezlopatkové turbíny či enzymy likvidující bojové chemické látky.

Výstava představí zajímavé vynálezy a inovace, které vznikly na jižní Moravě a to jak v současnosti tak v minulosti. Srovnání minulých a současných špičkových technologií umožní předměty zapůjčené ze sbírek Technického muzea. Součástí výstavy je „Den Inovací“, který se koná v úterý 3. října. Po celý den budou mít návštěvníci možnost diskutovat s vynálezci a autory projektů, vidět některé vynálezy v praxi a seznámit se podrobně s jejich fungováním. Bližsí informace naleznete na www.jic.cz.

P.S. Pět set návštěvníků výstavy „Vynálezy a inovace na jižní Moravě“ si každý den může kromě zážitku z expozice odnést čerstvý výtisk deníku Mladá fronta DNES. Tento deník je mediálním partnerem výstavy a jeho čtenáři mohou také soutěžit o tři příjimače digitální televize (set-top-boxy) v soutěži Jihomoravského inovačního centra. Ve dnech 25. – 27. září vyjdou v brněnské a jihomoravské příloze deníku tři otázky, po jejichž správném zodpovězení postoupíte do slosování o ceny.

JIC

| Zdroj: www.jic.cz IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Souhvězdí: Havran (Corvus), zkr. Crv
Ilustrační foto...
Instantní pozorovatelna 16
Ilustrační foto...
Jsou na Titanu jezera?
Ilustrační foto...
Pod vlivem: Špinavý soused
Ilustrační foto...
Člověk a světlo
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2017 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691