Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Brněnský den inovací

Součást experimentální kosmické družice Phase 3E, která vznikla na brněnském Vysokém učení technickém bude k vidění na výstavě ,,Vynálezy a inovace na jižní Moravě'', která se koná od 2. do 20. října v Aule Q Faulty strojního inženýrství VUT.

Po vypuštění v roce 2007 se bude satelit P3E pohybovat na vysoké eliptické dráze se sklonem 60 stupňů a výškou v apogeu 47 tisíc km. Hlavním posláním projektu je ověřit povelování a vytyčení trasy za extrémních podmínek, tj. ověření vyvinuté technologie pro následující misi P5A k Marsu.

Ilustrační foto...

Jih Moravy určitě není popelkou mezi regiony bohatými na vynálezy a zajímavé výzkumné projekty. Na výstavě budou k vidění inovace a vynálezy, které se zrodily na brněnských vysokých školách a ve firmách umístěných v Technologickém inkubátoru VUT. Návštěvníci tak uvidí například převratný rotační spalovací motor, bezlopatkové turbíny či enzymy likvidující bojové chemické látky.

Výstava představí zajímavé vynálezy a inovace, které vznikly na jižní Moravě a to jak v současnosti tak v minulosti. Srovnání minulých a současných špičkových technologií umožní předměty zapůjčené ze sbírek Technického muzea. Součástí výstavy je „Den Inovací“, který se koná v úterý 3. října. Po celý den budou mít návštěvníci možnost diskutovat s vynálezci a autory projektů, vidět některé vynálezy v praxi a seznámit se podrobně s jejich fungováním. Bližsí informace naleznete na www.jic.cz.

P.S. Pět set návštěvníků výstavy „Vynálezy a inovace na jižní Moravě“ si každý den může kromě zážitku z expozice odnést čerstvý výtisk deníku Mladá fronta DNES. Tento deník je mediálním partnerem výstavy a jeho čtenáři mohou také soutěžit o tři příjimače digitální televize (set-top-boxy) v soutěži Jihomoravského inovačního centra. Ve dnech 25. – 27. září vyjdou v brněnské a jihomoravské příloze deníku tři otázky, po jejichž správném zodpovězení postoupíte do slosování o ceny.

JIC

| Zdroj: www.jic.cz IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Existence kvark-gluonového plazmatu potvrzena?
Ilustrační foto...
O svícení 38
Ilustrační foto...
Hledá se ředitel
Ilustrační foto...
Novy na UV snímku M31?
Ilustrační foto...
Raketou do vesmíru
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691