Další vydatná dávka hezkých snímků od našich čtenářů (hitem minulého týdne byl jednoznačně Měsíc).
Zdravím,
jak jsem tak asistoval při porážce prasátka a dokumentoval jeho postupnou přeměnu na ovárek a jitrnice, jsem občas koukl na nebe a co nevidím.... dvě Slunce... V informacích o obrázku (viz EXIF) chybí už jen údaj o teplotě - bylo něco kolem -1 stupně C.

S pozdravem
Čestmír Černý
Dobrý den,
8. 1. 2006 jsem si počíhal na konjunkci Měsíce a Marsu, před 21. hodinou se zdály být nejblíže.Fotografováno z Pardubic-Svítkova, podmínky velice dobré, technika řádně vychlazena :).

Pavel Štys
Složení dvou snímků Měsíc (ISO 200, expozice 1/1600s, clona 3,5) a Mars(ISO 200, expozice 1s, clona 3,5) foťák Canon Powershot S2 IS, čas 8.1.2006 18:10.

Martin Barták
Měsíční rendez-vous, jak je zachytil můj Sony F717. První snímek zachycuje Měsíc a Mars 8. ledna -- časové popisky jsou v SEČ.

O noc později se náš souputník plížil kolem Plejád. Sekvence snímků začíná 9. ledna v 18:45 a pokračuje ve tříhodinových intervalech téměř do 4 hodin ráno. Je pěkně vidět, jak Měsíc měnil barvu, když klesal k obzoru.

Pavel Karas
Hulava byla pozorována dne 5.6.2005 v Šenově. Celý den se vyskytovaly všechny možné typy cumulonimbů. Stručně řečeno byl to fičák. :-)

Další hulava, kterou jsem pozoroval byla 19.7.2005 v Karviné. V průběhu dne moc věcí nenasvědčovalo, že by mělo přijít něco takového, ale tato hulava byla asi ze všech nejsilnější, co jsem kdy viděl. Složenina není moc dokonalá, ale v takovém počasí to opravdu moc nešlo fotit...

Ondřejník - Kunčice pod Ondřejníkem, naproti kopec Skalka (a mimo jiné také světelné znečištění). :-)



Jan Kondziolka