Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Kolik stojí SMRT?

V těchto dnech, hodinách a vlastně i minutách se u nás v planetáriu dokončuje představení Smrt na dosah ruky. A jelikož je už téměř hotové, sedl jsem ji jako hlavní autor na chvíli k papíru a pokusil jsem se nalézt odpověď na otázku, kolik vlastně příprava nového pořadu zabere času.

Jenom pro představu -- trvá skoro na chlup přesně šedesát minut a po celou dobu se fotony ve všech datových projektorech nezastaví ani na vteřinu. Na rozdíl od mnoha jiných našich show, kde poměrně často vystupuje „živý astronom“.

Od nápadu až k premiéře představení uběhl celý rok. To však neznamená, že by scénáristé a režisér po celou dobu pracovali na plný plyn. Prvních devět měsíců se dávaly dohromady podklady, studovala se literatura, hledaly náměty na grafické ztvárnění... a realizovaly se úplně jiné projekty a každodenní povinnosti.

Ilustrační foto...

Přesto všechno jenom psaní scénáře zabralo zhruba padesát „člověkohodin“. Dalších sto až sto padesát hodin se připravovala vizuální podoba představení, u počítače v kanceláři. Zvuková nahrávka, od příjezdu speakra (mimochodem agenta Muldera) po definitivní záznam, vznikla za dalších 25 hodin. Program pro planetárium se chystal asi deset hodin, no a pak se zhruba čtyřicet hodin všechno spojovalo dohromady přímo v našem velkém projekčním sále. To ovšem znamená, že režisér shlédl představení před uvedením veřejnosti nejméně dvacetkrát.

Suma sumárum, nový pořad vznikne za 250 až 300 člověkohodin. Hodin, kdy si rozhodně nemáte čas vydechnout. Přepočteno na peníze, investovali jsme do něj asi 100 tisíc korun. A to ještě nepočítáme doprovodné reklamní aktivity, pracovní dobu techniků a řady dalších kolegů... Tak a teď už jenom zbývá pevně doufat, že celou snahu ohodnotí i naši diváci.

Jiří Dušek

| Zdroj: Astronomický deník IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
AKARI pořídil infračervenou mapu oblohy
Ilustrační foto...
Šen-čou nad námi!
Ilustrační foto...
V Chile vyroste nový dalekohled
Ilustrační foto...
Z archivu: J. A. G.
Ilustrační foto...
Začíná éra přesné kosmologie?
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691