Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Instantní pozorovatelna 19

Tolik příspěvků jako v tomto díle se zatím asi v naší instantní pozorovatelně pohromadě nesešlo. V brzké době čekejte také vyhlášení výsledků soutěže o nejhezčí fotografii komety Machholz.

Dobry den
Posilam vam do pozorovatelny ty slibene videa. Jsou to "usporne verze" v rozliseni 320x240, a lehce zkomprimovane, ale myslim ze staci (ale muzu poslat i puvodni 640x480). U kazde sekvence oblacnosti je datum v nazvu souboru. Maji to byt odchody, pripadne prichod bourkove oblacnosti, delal jsm to do projektu TOP Romana Manaka. Fotil jsem to fotakem Olympus E 10, ktery ma funkci automatickeho snimani (zvolil jsem vzdy minutu). Film jsem vytvarel v Pinnacle Studiu 9 a ke komprimaci pouzil DivX kodek 5.1.1. Taky jsem pouzil polarizacni filtr a samozrejme stativ a sitovy zdroj.

Posilam take starsi videa nocni oblohy, ktere jsem posilal uz kdysi (ty o kterych jsem psal v diskuzi, ze jste mi je nezverejnili). To bylo za doby, kdy jeste Pozorovatelna nevychazela. Tak je tedy posilam jeste 1x. Ale nejake jste mi zverejnili jeste predtim starsi, ale nevim ktere to byly. Tyhle jsou focene Olympusem C - 4000 Zoom, ktery tuto funkci nema, takze jsem musel cvakat rucne. Nevyhodou samozrejme bylo, ze ze jsem u toho musel byt, taky se to nekde mozna slabe zachvelo a taky ze nektere jsou focene v -15°C!

(me to u videa Orion dela ze spodu nejake zelene fleky, ktere tam predtim nebyly, tak doufam ze je to jen soucanou instalaci Windows :( (pozn. red.: možná je to kodekem, zkuste verzi 5.2.1, nebo XVid 1.0)

Jinak mam taky plno jinych rychlobeznych videi, ktere s astronomii uz nesouvisi vubec....

Bouřková oblačnost 1 (442 KB)

Bouřková oblačnost 2 (259 KB)

Kupovitá oblačnost s přeháňkami (655 KB)

Otáčení hvězd (1884 KB)

Orion (426 KB)

Velký vůz (418 KB)

Jan Kondziolka

Jelikož se zajímám o všechno co se týká astronomie sleduji vaše stránky. Také obsluhuji meteorologickou stanici v Olomouci, tak sledování počasí není jen koníčkem i nutností. Dnes ráno v 5:00 hodin, když jsem jela na kole do práce naskytla se mi podívaná kombinací trojité duhy ve vycházejícím slunci. A služebním foťákem vyfotit. Něco tak nádherného jsem snad ještě neviděla.

Ilustrační foto...

Přeji Vám hodně dobrých nápadů s pozdravem

Marie Vyhlídalová

Foceno 16. 12. 2004 na konci inverze, fucelo jak o zivot, teplota -15°C,cas asi 20 minut po pulnoci, expozice 14 minut, iso 100, f24

Ilustrační foto...

David Simeth

Vážená redakce
zasílám Vám tři fotky bouřkové oblačnosti. Kumulus který jsem vyfotilbyl obrovský a na jeho konci se už spouštěly proudy deště které jsemzachytil na druhé fotgrafii. Vše bylo osvíceno zapadajícím sluncemkteré zapadalo za Chřiby s dominantou hradu Buchlova. Fotky vznikly 9. 5. v 19:30.

Ilustrační foto...

Ilustrační foto...

Ilustrační foto...

Richard Klofáč

Vážení kolegové,
zasílám snímek galaxie M 51, který vznikl předminulý týden na Šumavě.Na tomto snímku jsou zobrazeny skvělé detaily galaxie. Snímek bylpořízen 106 mm refraktorem a součet všech expozic je 3 hodiny. Dalšípodrobnosti jsou na www.bardon.cz

Ilustrační foto...

Jasné nebe

Zdenek Bardon

Leto už je tu, vtrhlo bez zaklopania s 30° teplotami. Nedávno som v noci používal protimrazovú ochranu a teraz sa človek môže promenádovať vonku v krátkom tričku. Má to obrovskú výhodu, keď pointujete ďalekohľad. Tento výkend nemal chybu, obloha bola ako má byť, bez mráčika a s obstojným seeningom. Až na blízku tanečnú zábavu, ich výber hudby "se mi zdál poněkud nešťastný".Mal som požičanú Fuji S2 Pro, a k tomu redukciu na M 42. Fotografoval som s objektívom Pentacon 4/200 zacloneným na 5,6.Aj pri totálne presvetlenej oblohe (nemám rád verejné osvetlenie - platím zo svojich daní svojho úhlavného nepriateľa), boli výsledkydobré, samozrejme až po úprave v počítači. Mal som radosť s objektov s prekvapujúcimi detailami. Ale predsa len zmením techniku snímkovania a nastavenie fotoaparátu, digitálny fotoaparát poskytuje v tejto oblasti pre mňa nedávno netušené možnosti. Teším na ďalšie experimenty s deep sky.

Ilustrační foto...

M 4 + NGC 6144 (kulovka ve Štíru)

Ilustrační foto...

M5

Ilustrační foto...

M13 (kulovka v Herkulu)

Ilustrační foto...

M57 (prstencová v Lyře)

Ilustrační foto...

M80 (kulovka ve Štíru)

Marian Urbaník

(pozn. redakce: Mariáne menší kompresi alespoň pro ty větší fotky prosím :-)


Posílám možná zajímavou fotku ještě jednoho menšího slunce, které svítí vlevo od toho normálního... digitální fotoaparát Nikon, foceno poblíž Dačic.

Ilustrační foto...

Edita Kvapilová

redakce

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Byl pátek třináctého,
Ilustrační foto...
Mars Odyssey: úvod
Ilustrační foto...
Instantní galerie 2
Ilustrační foto...
Česká Republika v ESA!
Ilustrační foto...
Hvězdný posel -- díl sedmý
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691