Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Druhý díl multimediálního CD-ROMu Astro 2001

Výstavní stánky na INVEXu osiřely, v Brně je hrozná zima a v klubovně brněnské hvězdárny - kde teď sedím - ještě větší. Minulý týden jsme se s Jiřím Duškem, jako VUP (což je opak VIP, tedy Very Unimportant Persons), vloudili na jeden z největších informačních veletrhů v Evropě - INVEX.

Kdysi, jako mladší a vášnivý příznivec výpočetní techniky, jsem se každýpodzim těšil, co nového zas kdo vymyslel a chodil jsem od expozice k expozici.Letos můj zájem značně ochabl a na INVEX jsem se vypravil pouze ze dvoudůvodů. Prvním z nich byla avizovaná demo verze druhého dílu multimediálníhoCD-ROMu Astro 2001 a druhým "živý" autor Neviditelného psa. Vzhledemk tomu, že u stánku Eunetu, kde Ondřej Neff sídlil, bylo pořád plno, vzdalijsme snažení předat mu jablko, jako odznak našich díků za odkaz na stránkáchPsa, a vydali se rovnou vyzvídat, jaký že bude druhý díl Astra.

Ilustrační foto...Na stánkufirmy D-data prováděl demonstraci obou multimediálních cédéromů OndřejČapek, který je producentem celého projektu. Šlo mu to věru skvěle a kdybychnebyl chudým studentem, podlehl bych reklamě a cédéčko si objednal. V druhém dílu se máme na co těšit. Příznivcům optimisticky laděných bareva veselých obrázků ale neudělá větší radost než ten první. Je stejně "ponuře"laděný, v tmavých odstínech modrošedé (tak mi to přišlo, barev je tam samozřejměmnohem víc). Úvodní znělka by však klidně mohla být znělkou televizníhoseriálu (originální hudba i grafika) a je mnohem zajímavější než Vesmírnáodysea z prvního dílu.
Ilustrační foto...Co mi všakdoslova vyrazilo dech byla animace, kterou se uživatel "pohybuje" v tajemnémsvětě Astro 2001, jenž mi připomínal továrnu, kosmickou loď a kdoví coještě, jeho tvůrce měl asi hodně abstraktní představivost. Vůbec po grafickéstránce cédéčko dorostlo, požadavky na hardware by však měly zůstat stejné,jako u prvního dílu. Další novinkou je i podpora Internetu. V tom vidímsilnou zbraň druhého dílu, bude aktuální, ať se děje, co se děje a pokudna něm budou chyby, není nic snadnějšího, než errata umístit naWeb, kam se CD odkazuje. Poslednínovinkou je hlas profesionálních herců, kteří spolu vzájemně komunikují,jak by asi komunikoval uživatel s CD-ROMem.

Na závěr? Asi byste si měli cédéčko alespoň prohlédnout, protože určitěstojí za to jej vidět. Cena bude nepatrně vyšší (cca 1400 Kč), takže nepatřímezi nedostupné zboží. (Jako jsou například hodinky za 400 000 Kč, kteréjsem viděl nedávno ve městě. I kdybych byl skutečný miliardář, nevím, jestlibych vyhodil tolik peněz za jedny hodinky. Rozumíte tomu někdo?) Mohl byto tedy být dobrý dárek (cédéčko, ne hodinky) mladým začínajícím přírodovědcům(středoškolákům, protože CD je koncipováno právě pro ně) pod stroměček.

redakce

 IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Projekt Pierre Auger finisuje
Ilustrační foto...
Nové oko do vesmíru
Ilustrační foto...
Instantní galerie 8 – speciál
Ilustrační foto...
Jupiter & Saturn -- ve vašich dalekohledech
Ilustrační foto...
Z Večernice Jitřenka
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691