13. ledna byly někteří z vědců přesvědčeni, že na nás míří asteroid AL00667, později přejmenovaný na 2004 AS1. Ke kolizi tohoto tělesa (o předpokládané velikosti 30 metrů) se Zemí mělo dojít za dobu kratší dvou dnů. Nakonec objekt minul naši planetu o 12 milionů kilometrů. Tento příklad nám dokazuje, jak nedokonalé jsou programy pro včasné vyhledání vesmírných objektů, hrozících Zemi srážkou. NASA se proto v budoucnu hodlá více zaměřit na nebezpečná kosmická tělesa větší než 1 km, ale zřejmě i na menší objekty, křižující dráhu Země.

Obávané zachycení asteroidu do gravitačního pole naší planety by zřejmě způsobilo při průletu atmosférou megatunový výbuch. Pokud by k explozi došlo dostatečně vysoko, tak by byly způsobené škody minimální nebo téměř žádné. Ale v případě exploze v nižších vrstvách atmosféry by byly škody značné.
Většina astronomů, kteří o asteroidu AL00667 věděli, považovali dopad tělesa za nepravděpodobný. Otázkou bylo, zda mají veřejnost informovat o možné kolizi s tímto asteroidem. Nebylo by to zbytečné zastrašování, když nás může o několik milionů kilometrů minout? Nakonec nás tedy objekt přeletěl ve vzdálenosti 12 milionů km. Ukázalo se také, že je desetkrát větší, než původně předpokládaný rozměr 30 m. Takový rozdíl mezi odhady a skutečností by nás měl přimět více se zaměřit na nebezpečné blízkozemní planetky (NEOs).
Objev byl učiněn 13. ledna 2004 zásluhou projektu LINEAR. Zpracování provedených měření označilo 5 objektů, kterým by se měla věnovat větší pozornost - mezi nimi i AL00667. Pozorování asteroidu prováděli i někteří amatérští astronomové. Výpočty, provedené na základě pozorování byly alarmující - Steven Chesley, pracovník JPL odhadl, že je 25% šance dopadu na severní polokouli. Pro přesné určení, zda ke kolizi dojde či ne, byla nutná další pozorování! Ale nad většinou území Evropy i severní Ameriky byla oblačnost. Asteroid se nakonec Zemi vyhnul.
Tento "napínavý" příběh měl šťastný konec. Příště to tak být ale nemusí. Velký problém je v tom, že menší objekty se mohou najednou "vynořit z prázdnoty" a my tak (v lepším případě) zjistíme několik dní před srážkou, že míří přímo na nás. Všichni vědci se shodli, že by už nebylo možno odklonit dráhu 2004 AS1 a zabránit tak srážce. Proto jsou tato malá tělesa pro Zemi podstatně nebezpečnější než vetší, které bychom mohli detekovat již několik let (nebo desítek let) před možnou srážkou...