Hubblův kosmický teleskop pořídil pomocí speciální kamery za použití spektrografu
krásné snímky Uranu a Neptunu, na kterých jsou zvýrazněny atmosférické rysy těchto dvou planet. Pozorování byla provedena v srpnu 2003 a řídil je Erich Karkoschka z Univerzity v Arizoně.
P>Vrchní řada snímků ukazuje Uran a Neptun v přirozených barvách tak, jak je můžeme vidět přes dalekohled. Výsledné obrázky jsou složeny ze snímků pořízených přes filtry citlivé na červené, zelené a modré světlo. Na spodních snímcích astronomové užívali různé barevné filtry, aby zvýraznily rysy, které jinak vidět nemůžeme. Fotografie demonstrují, že použitím jistých typů barevných filtrů, mohou astronomové o nebeském objektu zjistit více informací, než mohou naše oči normálně vidět.
Na první pohled se zdá, že na vrchní řadě obrázků se jeví planety jako dvojčata. Ale spodní řada odhalí, že Uran a Neptun jsou dva odlišné světy. Na Uranu si lze například všimnout většího kontrastu mezi oběma polokoulemi. To může být způsobeno jeho extrémními ročními obdobími. K Zemi jsou nakloněny jižní póly těchto planet.

Obě planety jsou pásovité struktury mraků a oparů, uspořádaných souběžně s rovníkem. Několik mračných pásů se jeví jako jasně oranžové nebo červené. Je to díky absorpci metanu do červené části spektra. Metan je po vodíku a heliu třetí, co se týče hojnosti prvků v atmosférách Uranu a Neptuna. Barvy v pásech odpovídají změnám nadmořské výšky a hustoty mračen. Díky barvám tedy vědci dokáží změřit nadmořské výšky mračen.
Karkoschka studuje atmosféry vnějších planet celých jednadvacet let. Hubblovým kosmickým teleskopem zkoumal také strukturu plynů Saturnu a jeho Měsíce Titana, nebo také planety Uran a Neptun.