Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Posádka příštího letu raketoplánu

NASA v pátek oznámila jména tří dalších astronautů, kteří budou v posádce prvního letu raketoplánu po tragédii Columbie. Již dříve oznámila první čtyři astronauty.

Mise bude označena jako STS-114 a předpokládá se, že k Mezinárodní vesmírné stanici poletí s raketoplánem Atlantis. Tento let by měl otestovat nové letové procedury a předpisy a také ponese pohonné hmoty pro orbitální komplex.

Nově oznámení astronauté mají funkci specialistů mise a jsou to: veteráni vesmírných letů Andrew Thomas a Wendy Lawrence a nováček Charles Camarda. Toto trio doplňuje posádku dříve jmenovaných astronautů - velitelku Eileen Collins, pilota James Kelly a specialisty mise Stephen Robinsona a nováčka Soichi Noguchi z Japonské agentury pro vesmírný výzkum.

Ilustrační foto...

"Je to náročná mise a připojení Andyho, Wendy a Charliho k již velmi kvalifikované posádce zaručuje, že máme všechny znalosti a dovednosti nutné k dosažení výzvy obnovení letů a znovuobnovení podpory Mezinárodní vesmírné stanice." řekl ve svém prohlášení Bob Cabana, ředitel letových operací posádek v Johnsonově vesmírném centru v Houstonu.

"Ve spojení s Eileen, Jimem, Stevem a Soichi, kteří již jsou vytrénování k montážním úkolům, bude mít posádka všechny odborné znalosti aby včas dokončila všechny úkoly mise" , řekl dále Cabana. Původní posádka začala na STS-114 trénovat v roce 2001 a jejich let měl následovat po letu Columbie STS-107. Let měl sloužit k výměně posádky stanice a k dopravě zásob na ISS. Původně posádka raketoplánu zahrnovala astronauta Eda Lu a kosmonauty Sergei Moschenka a Yuri Malenchenka.

Lu a Malenchenko nakonec letěli na stanici na palubě lodi Sojuz a strávili tam již šest měsíců jako Expedice 7. Právě nedávno se vrátili zpět na Zem ve stejném Sojuzu. Mise STS-114 se nyní změnila a nebude sloužit k výměně posádky. Místo toho je navržena jako testovací let, který má prověřit nové procedury zahrnující inspekci vnějšího pláště raketoplánu a také výstup do volného prostoru s nácvikem opravy dlaždic tepelné ochrany.

"STS-114 bude komplexním vývojovým testovacím letem a její posádka má správný souhrn znalostí a zkušeností, aby pomohla vesmírným raketoplánům zpět k bezpečným letům", řekl William Readdy, ředitel vesmírných letů NASA.

"STS-114 byla vždy plánována pro sedmičlennou posádku. Nyní ale místo tří míst rezervovaných pro výměnu posádek ISS, budou všichni astronauté určení na úkoly mise STS-114," dodal Readdy. Posádka STS-114 má pět veteránů vesmírných letů. Collins, první velitelka vesmírného raketoplánu NASA, letěla v roce 1995 a 1997, Kelly v roce 2001, Robinson v roce 1997 a 1998, Thomas absolvoval misi v roce 1996 a strávil několik měsíců na palubě ruské vesmírné stanice MIR v roce 1998 a 2001 a Lawrencová byla ve vesmíru v letech 1995, 1997 a 1998.

redakce

| Zdroj: ISS.Astronomy.cz IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Stručně z kosmonautiky XXVII
Ilustrační foto...
Stardust – test vyšel na dvě stě procent
Ilustrační foto...
Nové snímky Phobosu a Deimosu
Ilustrační foto...
Stručně z kosmonautiky XX
Ilustrační foto...
Jak vypadá typická galaxie?
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691