Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Erich von Däniken: to nejlepší z rozhovoru

Člen skautského oddílu, číšník, hoteliér odsouzený za daňový podvod, otec jedné dcery, Švýcar. To všechno je Erich von Däniken. Nebýt toho, že se stal navíc ještě spisovatelem, znalo by jej dnes zřejmě jenom pár lidí na téhle planetě. Místo toho do dnešního dne prodal přes šedesát milionů svých knih a letos dokonce otevřel svůj vlastní Mystery Park. Erich von Däniken je zkrátka především zdatný obchodník a minulý týden s ním mohli čtenáři iDnes on-line diskutovat. Výběr toho nejlepšího vám nyní přinášíme, myslíme si, že většinou není potřeba komentář. Někde jsme se ale neudrželi a od otázek a odpovědí jsme ho odlišili kurzívou.

otázka: Pane Dänikene, především Vám skládám velkou poklonu, vážím si toho, co jste udělal. Události Vám dávají stále více za pravdu. Chci se zeptat, zda jsou na Zemi podle Vašeho názoru nějaké mimozemské aktivity přítomny i v této chvíli, např. v jiných dimenzionálních prostorech a záhybech naší planety? Kdy podle Vás (pokud vůbec) dojde k prvnímu kontaktu s našimi Stvořitely? (poslední písmenko otázky NENÍ redakční překlep)

EvD: Ve vesmíru existuje 18 dimenzí, a s některými máme kontakt, aniž bychom o tom věděli. Samozřejmě všichni čekáme na objektivní (tělesný) kontakt. A to bude trvat asi 25 let. Ale předtím budeme mít s mimozemšťany i rádiový kontakt.(to je přece jasné jako facka, že jich musí být přesně 18. O čtvrtstoletí čekání na mimozemšťany ani nemluvě)

otázka: Pane Danikene, jak se díváte na možnost, že indicie nacházené na Zemi nevytvořila mimozemská civilizace, ale vyspělá větev pozemské civilizace, která z nějakých důvodů zanikla (např. Atlanté) ?

EvD: To jedno nevylučuje druhé, mohla být kultura Atlantidy, která měla kontakt s mimozemšťany. Podle doložení od Platona byla Atlantis stvořena Bohem, tedy mimozemšťanem.

otázka: Dobrý den! Pane Danikene, kterou svoji knihu máte nejraději a kterou s odstupem času považujete za nejlepší?

EvD: Vždycky tu nejnovější knihu, a má poslední kniha se jmenuje Bozi byli astronauty.(obchodník se nezapře)

otázka: Jak se dnes díváte na možnost existence pradávných civilizací - Atlantida, Lemurie, Mu a jiné ještě starší? Tuto hypotézu civilizačních vln razil Váš první překladatel v ČR Ludvík Souček. A dále - myslíte si, že i v jejich době byly návštěvy mimozemských civilizací stejně významné jako pro nás?

EvD: Všechno je to možné, ale nevylučuje to návštěvu mimozemských civilizací. Vysoce vyvinuté kultury na zemi před tisíciletími samozřejmě měly kontakt s mimozemšťany.

otázka: dobrý den, co si myslíte o vašich oponentech? proč tak je vždy váš názor tolik pobuřuje?

EvD: Většina oponentů je buď nábožensky založená, nebo vědecky konzervativní. Náboženství nepotřebuje důkaz, náboženství věří, a konzervativní věda zase věří, že už nalezla všechny odpovědi. Svým oponentům vždy doporučuji, aby byli skromnější. Ještě stále nevíme všechno, a k náboženství nemusíme dávat žádný komentář.(obzvlášť pasáž s konzervativní vědou je kouzelná, že?)

otázka: Jak jste se dostal k této práci?

EvD: Pochyboval jsem o svém vlastním náboženství / církvi a chtěl jsem vědět, zda i jiné národy znají tak podivuhodné příběhy jako Izraelité. A náhle jsem skončil u mimozemšťanů, aniž bych je hledal.(hooops, to musela být teda rychlost).

otázka: Vážený pane Dänikene, těší mě, že iDNES jednou pozvala také celebritu ze světa spekulací. Myslíte, že alespoň některé kruhy v obilí jsou dílem vtipálků? Co si myslíte o existenci života v naší Sluneční soustavě, konkrétně na Jupiterově měsíci Europa? Kým byly podle Vás dnes postaveny egyptské pyramidy? Jaký máte vztah k vědě, a pokud budu konkrétní, k teorii superstrun? Vyhovuje Vám její pohled na existenci dodatečných rozměrů, a nebo je pro Váš příliš přízemní? Nakonec obecněji. Věříte všem věcem, které jste kdy napsal, nebo přiznáváte, že v tom byla občas trocha pragmatického úsudku, že se vyplatí inteligentním slohem psát o šílenostech, kterým bude řada lidí věřit? Hodně pohody přeje Luboš (Tazatelem je Luboš Motl, absolvent teoretické fyziky UK a toho času jako postdoktorand studující fyziku vysokych energii v Cambridge, USA)

EvD: Existuje obojí, falešné kruhy a známe i jejich tvůrce. Potom existují záhadné piktogramy, které vznikají vždy v noci a to během několika minut. Někdo se nám snaží sdělit poselství, ale my jsme příliš hloupí, abychom ho pochopili. Podle astronomických znalostí existuje inteligentní život pouze na Zemi. Pyramidy postavili lidé, ale za pomoci plánů/ projektů od mimozemské civilizace. To není můj vynález, ale o tom píší staří arabští historikové již před tisíciletími.(zbytek odpovědi nehledejte, nemá to cenu. EvD opravdu neodpověděl na otázku).

otázka: Co si myslíte o tzv. kontaktérech, tj. lidech, kteří tvrdí, že komunikují s mimozemšťany?

EvD: Vždycky máme problém s tím, že každý kontaktér říká něco jiného a proto nevíme, co je pravda a co je vymyšlené. Tito kontaktéři ani nikdy nedokáží doložit objektivní důkaz. A pak se celá věc dostává do sféry víry a s tím nechci mít co dělat, protože chci vědět, nikoli věřit.(tak to je teda gól. Asi zůstalo jenom u přání).

otázka: Vážený pane Däniken, chtěl bych vědět, jestli se už prozkoumaly obrovské podzemní komplexy o kterých jste psal. Psal jste, že se tam nachází velká "knihovna" z kovových listů, obrovské sály, zvířata ze zlata... Pokud se toto ještě neprozkoumalo - plánuje se to? Děkuji za odpověď.

EvD: Tato kovová knihovna v Ekvádoru se dnes už nenachází na tom samém místě jako před 25 lety. Indiáni sami ji přesunuli na jiné místo. Jen málokdo ví, kde to je, a vědecké prozkoumání si Indiáni nepřejí. A to z náboženských důvodů.(to je ale náhodička. Indiáni zametli stopy a další svědectví, které by nás konečně vyvedlo z temnoty na světlo, je v tahu.)

otázka: Není možné že "Bůh" je vlastně mimozemšťan a všechny ty církve jenom presentují něco čemu moc nerozumí? nemůže mít život po životě souvislost s mimozemšťany? třeba jako že člověk po smrti dále žije v jiném životě jako mimozemšťan.

EvD: Je nutno jasně rozlišovat mezi Bohem jako metafyzickou bytostí a bohy coby mimozemšťany. Před tisíciletími byli na Zemi mimozemšťané, naši předkové z doby kamenné tomu nerozuměli a mylně se domnívali, že mimozemšťané jsou bozi. Z tohoto omylu vznikly mnohé velké církve/náboženství. Naproti tomu Bůh je něco metafyzického, duch vesmíru (univerza), který žádný člověk nemůže pochopit. Je veskrze možné, že vědomí člověka po smrti přechází do jiné formy, ale pro to nemám žádné objektivní důkazy.

Tomáš Apeltauer

| Zdroj: iDnes IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Zajímavosti z povrchu Marsu
Ilustrační foto...
Poklidná puberta vesmíru
Ilustrační foto...
Tisícročná haluška -- díl druhý
Ilustrační foto...
Hubble ulovil 50 000 vznikajících galaxií
Ilustrační foto...
Face off
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691