Lux operaci zvládne, možné jsou však komplikace  

Bývalý předseda KDU-ČSL Josef Lux svou blížící se transplantaci kostní dřeně zvládne, nejsou však vyloučeny pooperační komplikace. Vyplývá to z analýzy astroložky Českých novin Lenky Mochnáčové. Lux se ve specializované nemocnici v americkém Seattlu ve čtvrtek podrobí transplantaci kostní dřeně a následné intenzivní terapii, která má obnovit jeho krvetvorbu postiženou leukémií. Z astrologického hlediska se již v solárním horoskopu (roční prognoze) Josefa Luxe objevila konstelace, která by jen utvrzovala zhoršení zdravotního stavu a příklon k radikálnějšímu řešení léčby, soudí Mochnáčová. "Konstelaci bych odůvodnila zastoupením planet (Slunce, Merkur, Uran) v šestém domě horoskopu v opozici na Lunu ve znamení Lva a v sextilu na planetu Pluto do domu čtvrtého ve znamení Střelce," uvádí ve své analýze. Dodává, že v době operace se tranzitující planety dostanou do pozic, jež naznačují chirurgický zásah - transplantaci s předcházející chemoterapií a ozařováním, díky čemuž bude Josef Lux připraven přijmout dárcovu kostní dřeň.  
Obranyschopnost jeho celého organismu bude velmi snížená a je dost pravděpodobné, že nastanou pooperační komplikace následkem přetížení, pokračuje astroložka. Tranzitující planeta Mars s Plutem (operace a transplantace) svírají kvadraturu na tranzit Luna ve znamení Ryb (imunitní systém, dýchání) a zároveň kvadraturu na Slunce do znamení Panny (chemoterapie). Mohou se projevit problémy s dýcháním (pneumonie), vzhledem k možným septickým komplikacím a následným přetížením krevního oběhu nebudou vyloučeny ani srdeční obtíže. Komplikace se mohou objevit pár hodin po operaci -- 24. září a pak 26. a 27. září, kdy dojde Luna zprvu na nativní postavení Venuše ve znamení Ryb a pak na nativní Lunu a Neptuna v opozici do znamení Vah. 
Sama operace by měla podle konstelace dopadnout díky preciznosti lékařského týmu dobře, ovšem pooperační stav nebude podle Lenky Mochnáčové jednoznačný, další možné komplikace se mohou objevit znovu začátkem května příštího roku. "Jsem však přesvědčena, že díky postavení planety Pluto v ohnivém znamení Střelce, jež ukazuje vždy na transformaci -- zničení a obnova od základu -- v harmonickém spojení na Slunce do znamení Vodnáře (jeho bioenergii), se Josef Lux dokáže vypořádat i s tak těžkým zásahem do svého organismu," konstatuje astroložka Českých novin.  
  

České noviny, internetový zpravodaj České tiskové kanceláře