Kresba archiv IANAstrologové varují: Lidstvo v ohrožení 
  
Washington (afl, so) Tento rok čeká podle většiny světových astrologů naší Zemi katastrofa. Jsou různé názory na to, jakého bude charakteru, zajedno jsou všichni vizionáři v tom, že hrůzy tohoto roku budou nepředstavitelné. Astrologickým předpovědím a vizím se mnozí lidé usmívají. Jak by prý mohla planeta Jupiter ovlivnit život člověka? Snadno, tento planetární kolos odchytává většinu obřích meteorů, z nichž mnohé by mohly udělat ze Země měsíční krajinu. Slavný astrolog Michael Nostradamus varoval, že "11. srpna roku 1999 sestoupí z nebes král hrůzy a děsu." Ani předpovědi jiných věštců a astrologů z našeho století nejsou nijak uklidňující. Hovoří o třetí světové válce, přírodních katastrofách, dokonce prý bude odhaleno tajemství slavných UFO. Uvidíme. 
   
Nejvíce patrně nyní lidstvo zajímá konflikt na Balkáně. Může se změnit ve 3. světovou válku? Proslavená kalifornská vizionářka Veronice předpověděla již v roce 1994 přechod Balkánského konfliktu v další světovou válku, když tehdy prohlásila: "Do této války bude postupně vtahováno stále více národů. Bude to krvavý boj až do úplného konce. Lidé použijí nejdokonalejší techniku ne aby zastavili ničení, ale aby zakryli svůj úmysl ovládnout svět." 
Rusko se podle jejích slov rozhodne využít ve válce lidského potenciálu Číny. To povede ke srážce dvou světů, amerického a ruského, a celoevropské potopě v krvi. "Bude to válka, jakou nikdo dosud nezažil. Den po dni bude člově zabíjet člověka. To znamená, že všechny hrůzy kataklyzmatu odstartuje pozemní operace. Ta rozjitří všechny národy světa a vtáhne je do války, jejímž vítězem bude Rusko," tvrdí americká věštkyně, kterou zná celý Hollywood.  
Z Ameriky přichází i další hrozivé proroctví. Již v říjnu 1997 objevila NASA tzv. "Pistolovou hvězdu", která má být největší a nejzářivější v celém vesmíru a neustále se k nám přibližuje. Vědci prý o ní nechtějí hovořit, aby nezpůsobili na Zemi smrtelnou paniku. "Není to obyčejná hvězda, jak ji zná fyzika. Tento ohnivý míč se řítí Kresba archiv IANnepředstavitelnou rychlostí vesmírem a čím se blíží, tím více roste. Způsobí rozpad nejenom Země, ale i celého slunečního systému. Až se bude blížit konec, Měsíc zazáří jasnou zelení, která potom přejde do rudého jasu konečného, všespalujícího ohně. Oceány budou vřít. Žádná moc techniky tuto katastrofu nemůže oddálit," tvrdí jasnovidec a prorok Bob Nolan z amerického Manti. 
Hrůza asi polije všechny, kteří s nadějí očekávají kontakt s mimozemšťany, Podle mexického astrologa Dona Pia, jenž se údajně v transu noří do jiných světů, jsou totiž létající talíře opravdu mimozemského původu  jejich cílem je naše zničení. „Jsou to zlé bytosti, které bývají v mýtech označovány jako démoni. Pocházejí z jiné dimenze a hrají si s námi jako kočka s myší. Lidé si mají zvyknout na přítomnost UFO a nebrat je jako ohrožení. Koncem roku 1999 však tyto bytosti zaútočí na Zemi v jedné jediné noci a způsobí teror a destrukci většiny lidí. Zbylé odvlečou do svého pro člověka hrozivého světa. 
Pokud by se však konkrétně tyto děsivé předpovědi nezakládaly na pravdě, je pozoruhodné, že většina evropských hvězdopravců, včetně slavné madam Elizabeth Teissierové, je zajedno v tom, že rok 1999 bude rokem hrůzy a násilí. Zatímco jedni hovoří o vlnách teroristických útoků, další odkazují na nebezpečí kosmické sondy Cassini, která se vrací k Zemi s nákladem smrtonosného plutonia. Její havárie by znamenala osudovou katastrofu pro životní prostředí. Máme se tedy na co těšit... 
  
noviny Blesk, 10. května 1999