Přinese rok 2000 období zvratů v České republice?  
   
Nahlédneme-li do horoskopu naší republiky na rok 2000, do roční prognózy (solárního výpočtu) vypočítaného z nativního horoskopu republiky, uvidíme, že ascendent spadá do znamení Panny do devátého domu radixu. Znamená to, že v tomto roce se naše republika zaměří především na zahraniční vztahy ohledně finančních půjček, na pozitivní změny ve zdravotnictví, vysokých školách, ale i soudců a celkové morálky obyvatelstva. 
Planeta Venuše v prvním domě ve znamení Panny je v disharmonickém spojení s Lunou ve znamení Blíženců a poukazuje tak na nespokojenost mezi vládou a obyvatelstvem, zejména slabších sociálních vrstev, které mohou vyvolat i demonstrativní stávky. Slunce ve znamení Štíra ke konci druhého domu stojí v oposici na Jupitera ve znamení Berana v osmém domě a v kvadratuře na Neptuna ve Vodnáři v pátém domě. Někteří důležití vládní činitelé odejdou ze svých míst, mohou se u nich objevit i závažná zdravotní onemocnění. Chtěla bych upozornit i na možnost oslabení zdraví v tomto období naší hlavy státu -- pana prezidenta. Je zcela pravděpodobné, že se rovněž budou řešit otázky spojené s budováním železničního dopravního koridoru, na který přispěla Evropská unie. Konstelace totiž naznačuje možné podvody a nesprávné využití finančních prostředků. Dále ke konci měsíce dubna a začátkem května, kdy planety vytvoří stélium ve znamení Býka, může dojít ke změně hodnoty naší měny, ale i k potížím některých finančních ústavů, penzijních fondů a družstevních záložen, které mohou skončit konkurzním řízením. Rovněž by se měla úspěšně vyřešit transformace jednání ohledně našich zbylých finančních ústavů se zahraničními bankami, díky planetě Saturn ve znamení Býka, která svírá harmonický úhel na Venuši ve znamení Panny. 
V zemědělské oblasti se mohou objevit důsledkem nedbalosti a nesprávné péče nemoci dobytka. Poškozený Neptun v pátém domě varuje ženy a děti před ohrožením kriminálními živly. Postavení planety Plutove znamení Střelce je v trigonu, hramonickém spojení na severní karmický uzel do jedenáctého domu, což vypovídá o zralejším chování a přehodnocování života každého jednotlivce, ale i o zvažování postoje vládních činitelů, kteří jednají za naši republiku v zahraničí. Planeta Pluto v opozici na MC, vrchol desátého domu, dále ukazuje na špinavé spekulace s pozemky a tajné agitace v nejnižších třídách ohledně přístupu k lidským právům. Postavení planety Merkur ve znamení Štíra ve třetím domě naznačuje nové otázky a řešení ohledně našich zákonů, ostrou kritiku práce na zastupitelských úřadech, ztráty způsobené podvody lidmi se státním aparátu a možné aféry v celní správě. Tranzitující Mars varuje před energickými činy vlády, které mohou způsobit unáhlená rozhodnutí a z toho pramenící problémy z nevýhodně uzavřených smluv a finančních transakcí. Kvadraturu mezi planetou Saturnem a Uranem představuje nebezpečí živelných pohrom a neštěstí ve sportovním letectví. Harmonické spojení Luny v desátém domě ve znamení Blíženců a planety Uran ve znamení Vodnáře v pátém domě nám přinesou příznivější změny v parlamentu, vlivem mladých neokoukaných tváří, kteří vstoupí aktivně do politiky a mohou být spojeni s prévě podepisovanou výzvou Děkujeme, odejděte. 
Rok 2000 nebude jednoduchý, bude to jeden z nejtežších roků, ovšem neměli bychom ztrácet hlavu, ale spíše hledat řešení na základě hlubšího poznání, které přichází vždy a jen od jednotlivce. 
  
astroložka Lenka Mochnáčová
České noviny, Astrologie, tajemno, mystéria
  
Blbost kvete i v zimě aneb jablko nespadlo daleko od stromu 
Po naplnění studnice moudrosti v březnu minulého roku A. Baudyšem st. jsme se dočkali i květů blbosti v hluboké zimě. Květ kvete až dvě hodiny, než z toho vyjdou následující ptákoviny. Poslyšte hluboké myšlénky A.Baudyše ml. pronesené docela vážně v pořadu Českého rozhlasu Brno Randez-vous dne 22.1.2000 (zkráceno): 
Zatmění Slunce má větší vliv než zatmění Měsíce. Důkaz: Zatím co zatmění Slunce způsobilo v roce 1999 několik zemětřesení,problémy v Kosovu a v Timoru a výměnu premiéra v Rusku, zatmění Měsíce přineslo letos jen sněhovou kalamitu. 
Dále pronesl některé myšlénky do budoucnosti: Rok 2000 přinese měření sil demokracie a komunismu za což je odpovědný Neptun. Červen bude velice náročný nýbrž bude krize. V prvním týdnu května vysoce postavená osoba složí funkci. V druhém pololetí se zlepší hospodářská situace. Kartám nelze věřit protože je to hra (a my se tím s otcem neživíme pozn. aut.) ale astrologie to je ono. Důkazem je jeho otec, který na odchodu z politiky neprodělal a je spokojený. 
 
Zaslal Karel Pavlů